אדריכלות שמתפתחת בישראל הצעירה

חלונות קשתיים ודלתות בהתאמה בסגנון מרוקאי

המונח אדריכלות ישראלית נחשב כצעיר בהשוואה למונחים שקשורים למורשת האדריכלות העולמית. ישראל נחשבת למדינה צעירה בהשוואה לשאר מדינות העולם, אך האדריכלות בה היא מן המפותחות ביותר. יש לציין כי כל בנייה אשר נעשתה בארץ משנת 1878, ראויה להיכלל תחת ההגדרה של אדריכלות ישראלית. הבנייה בשנים אלה של 1878, הושפעה מהסגנון התורכי והערבי על פי השלטון שהיה אז. גם הסגנון של אדריכלות טמפלרית שיושמה באמצעות חברי התנועה שהתיישבה אז במושבות השונות בארץ במחצית השנייה של ה-119, עדיין נראית במקומות שונים בארץ אם אנו נבחן את השלבים של אדריכלות ישראלית, נבחין כי יש בה נטייה שלני מישורים, האחד הוא ייבוא סגנונות חיצוניים שיושמו ע”י אדריכלים שהושפעו מגורמים שונים בעולם והשני הוא, ניסיון להמציא אדריכלות ישראלית מקורית. בגלל שישראל נחשבת למדינה ים תיכונית, ניתן לראות כי הסגנון של הרבה בתים מושפע מהסגנון הים תיכוני שמאפיין את האקלים והאופי בישראל. היום השתנה כל הקונספט של אדריכלות ישראלית בעקבות דור ההמשך במושבים ויישובים ברחבי הארץ כאשר הוקצעו מגרשים לפרויקטים של “בנה ביתך” הסגנונות הם שונים וניתן לראות את .הסגנון האקלקטי ששולט בשכונות חדשות אלה.\

לצפייה במגוון הפרויקטים של מלכה אדריכלים- אדריכלות יוקרה ועיצוב פנים לחצו על התמונה:

בריכה גדולה ויקרתית כחלק מעיצוב חוץ הבית תכנון אדריכלי המשלב גינה יוקרתית עם בריכה מפואר

לצפייה באדריכלות לבתים פרטיים בישראל לחצו כאן!

קיבוץ גלויות של סגנונות אדריכלות

בגלל שכולנו הגענו ממקומות שונים בעולם, עדיין ניכרת ההשפעה גם על סגנון המגורים שלנו בעקבות השורשים שלנו. יש בתים שנראים בסגנון אירופאי עם לבנים אדומות, יש בתים בסגנון בלגי ובתים בסגנון הכפרי או המודרני. כל אחד, מושפע מסגנון אחר. אם ניתן לקרוא לסגנון זה אדריכלות ישראלית זה עדיין שנוי במחלוקת. כל משרד אדריכלים כמו לדוגמא מוטי וורד מלכה אדריכלים שמתמחים בסגנון האהוב והמקובל לבנייה בארץ. ניתן לראות הרבה בתים שנבנו בקווים ישרים דווקא בסגנון המודרני. מדובר על בתים של אנשים צעירים, לרוב מתחום ההי טק שכל סגנונן דומה לסגנון ההי טקיסטי המאופיין בקווים ישרים וסימטריים. האפיון של אדריכלות ישראלית ניכר בסגנון המיוחד של הרבה סגנונות שקובצו יחדיו. עם ההתפתחות של התרבות הישראלית גם האדריכלות קיבלה מפנה חשוב. אם תסתובבו בשכונות של בתים פרטיים, תראו כמה הן מיוחדות בגלל הסגנונות השונים של העיצוב והאדריכלות הניכרת מהן. שינם עדיין בתים שמסוגננים עם מרכיבים טבעיים כמו חיפוי של אבן טבעית, מה שנותר מההשפעה הערבית בתקופה שישראל הייתה עדיין פלסטין. שימוש של חומרים טבעיים בעיצוב הבתים הפך להיות כבר סגנון הקשור לתחום אדריכלות. גם בגלל הזיקה של כולם לכל מה שקשור לאיכות הסביבה, ניתן לראות את החומרים הטבעיים גם על חומות הבתים, שימוש ברעפים ואפילו בגינות הבתים, ניתן לראות אבנים מעניינות ודקים טבעיים המשקפים סגנון טבעי וחם יותר בהרבה מאוד בתים.

זווית נוספת של בריכה לאחר תכנון אדריכלי

בישראל ישנם הרבה אדריכלים מוכשרים וכן מעצבי פנים הקשורים אל שני התחומים גם יחד. לאט ,לאט ניתן לראות איזה שהוא סגנון של אדריכלות הרוקם עור וגידים ומושפע מהבנייה של אז, בעלייה הראשונה כמו שימוש באלמנטים של אבן, קשתות וסגנונות שדומים לתקופה העות’ומנית והערבית ששלטה אז בישראל. אנו מושפעים משתי תרבויות בארץ, מה שמקנה לנו את הסגנון של אדריכלות ישראלית עם השנים. התרבויות הן התרבות המערבית והתרבות המזרחית, כל אחד משקף את סגנונו בעיצוב ותכנון הבית.  ניתן לראות את השילובים של הסגנון האקלקטי שהוא מיוחד למדי שמשתקף בהרבה בתים ושכונות חדשות של ווילות שנבנו לא מזמן. מה שמאפיין שכוונות רבות בארץ זה מגוון הסגנונות שמקנה לשכונות את מראן המיוחד בבתים מהסגנונות השונים.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ עם מלכה אדריכלים התקשרו 04-6263899