איך לעצב את הוילה

תכנון מוקפד של חלל המרכזי בבית יוקרתי

כשמדובר בעיצוב פנים ללקוחות פרטיים, הרי שרוב תהליכי עיצוב הפנים בארץ נעשים בדירות מגורים בבתים משותפים. בתוך תחום עיצוב הפנים, ישנה עוד קטגוריה של עיצוב וילות בקטע שונה ואחר. בין עיצוב וילות לעיצוב דירות מגורים, ההבדל הגדול הוא גודל המרחב שיש לעצב: בדירת מגורים סטנדרטית, ישנם סלון, מטבח, אמבטיה ועוד חדר אחד או שניים לשינה. בווילות, לעומת זאת, השטח הנדרש לעיצוב הוא הרבה יותר רחב: בווילות רבות, שלא כמו בדירות, ישנן שתי קומות, כך שנדרש לעצב, למשל, גם את גרם המדרגות. בנוסף, גם החדרים הקיימים בווילות הם הרבה יותר גדולים לעומת אלו שבדירה ממוצעת: הסלון הרבה יותר רחב, הכניסה לבית הרבה יותר גדולה וכן הלאה. במילים אחרות- עיצוב הווילה מצריך הבנה מעמיקה ומובחנת בפני עצמה.

התרשמות מפרויקטים של אדריכלות וילות

חדר שינה יוקרה עם מיטה מעץ מפוארת בוילה מעוצבת

איך לעצב את הווילה?

כשמדובר על עיצוב וילות, ישנם כמה סגנונות ששולטים היום בתחום עיצוב הפנים. הסגנון הראשון בעיצוב וילות הוא הסגנון הקלאסי. הסגנון הקלאסי מאופיין בהשקעה ניכרת בפרטים הקטנים: חפצי אומנות ונוי מפוזרים בכל רחבי הווילה, הריהוט כולל קישוטים ועיטורים רבים בשילוב שנדלירים כבדים עם פיתוחים. מדובר, למעשה, בסגנון שמנצל את המרחב הרב שהווילה מעניקה והתוצאה הסופית היא בית מהודר, שמזכיר את הסגנון ששלט באירופה לפני כ-200 או 300 שנה. סגנון נוסף של עיצוב וילות שניתן למצוא היום הסגנון הכפרי: במבט ראשון, הסגנון הכפרי יכול להזכיר במידה רבה את הסגנון הקלאסי. מבט מעמיק יותר מגלה את ההבדל- הסגנון הקלאסי יכול להשרות, לעתים, אווירה של הוד והדר מלכותיים, בעוד שהעיצוב הכפרי מדר מסר הרבה יותר אינטימי וחמים. בוילה כפרית, ישנה שאיפה להתחבר לטבע, לפחות זה שנמצא בגינה שסביבה והדבר נעשה על ידי שימוש ניכר בעץ ובגווני חום מרגיעים.

סגנון עיצוב מודרני מנימליסטי בעיצוב וילה

סגנון העיצוב המודרני

סגנון עיצוב נוסף, שקשור לזמן ההווה, הוא הסגנון המודרני. עיצוב בתים מודרניים בסטייל ייחודי משדר תכליתיות ותחכום, בזכות השימוש בקווים עיצוב נקיים ושימוש מינימליסטי בצבע. יחד עם העץ, וילה מודרנית תעשה שימוש בעיקר בזכוכית ובפלדה והצבעים המתאימים הם השחור והלבן. לעתים ייעשה שימוש גם בבטון חשוף. בבית המודרני, פונקציונאליות הוא שם המשחק, כך שכל חלל בוילה המודרנית יוגדר וינוצל עד תומו. העיצוב הפשוט של הסגנון המודרני, יחד עם ההימנעות (היחסית) מקישוטים וחפצי נוי, יוצרים תחושה מוגברת של מרחב ברחבי הווילה. כך, למעשה, כל אלמנט עיצובי בבית המודרני מודגש יותר ויכול לנצל כל חלל בבית ברמה גבוהה יותר

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ עם מלכה אדריכלים התקשרו 04-6263899