אדריכלות ירוקה לשמירה על הסביבה

בית יוקרתי בסגנון מרוקאי עם חומות גבוהים

אדריכלות ירוקה – בנייה איכותית השומרת על איכות הסביב התכנון של אדריכלות ירוקה, כולל התייחסות אינטגרטיבית לאספקטים שונים, כגון מבנה, שטח וטבע.  הבית שאנו גרים בו הוא בעצם מעין ,”מכונת טבע” שדורשת ניצול נכון של אנרגיה ואיזון מערכתי שיהיה מושלם. חמשת המערכות שכל מי שמתמחה עם אדריכלות ירוקה מכיר בקיומם הם:

– אדמה

– מים

– אנרגיה

– צמחיה

– חיים

אם נקפיד על אדריכלות ירוקה, על כל מרכיביה, עולמנו יהיה הרבה יותר טוב. יש להבין כי הבנייה הירוקה שומרת על בריאותינו, אם במישרין או אם בעקיפין. ישנו חיסכון רב של כסף כמו למשל חומרי גלם ממוחזרים, מחזור מים להשקיה, ניצול אנרגיית הטבע ועוד. תכנון הבית תוך התחשבות מוקפדת בכיווני השמש, עשויה לגרום לנו לצריכה מופחתת של חשמל, מה שהפך להיות אחד מהמוצרים היקרים היום בכל משק בית , מפעל או כל עסק אחר.

שילוב בריכה בחצר בבית יוקרתי בתכנון אדריכלי ירוק של מלכה אדריכלים

דגש על בידוד איכותי

זו עובדה ידועה שבית, חייב להיות חם בחורף וקריר ונעים בימי הקיץ. מה שישפיע על הדירוג האנרגטי בו. בידוד מחומרים כמו פוליאוריטן מוקצף, צמר סלעים, צמר זכוכית, טיח תרמי ואיטונג, יגרמו לבית להיות בעל בידוד איכותי שגם באמצעותו, לא נצטרך להשקיע באנרגיות מקורות החשמל לחימום או לקירור הבית. אדריכלות ירוקה, פועלת על תכנון נכון ומדויק של ניצול המשאבים הטבעיים באמצעות חומרי בנייה ייחודיים. ישנו יתרון מובהק של בנייה ירוקה וזאת באמצעות העלויות של בנייה שלא רק שתהיה זולה בהרבה מבנייה של מבנים קונבנציונליים, אלא גם ערך המבנה יעלה. יש לבודד נכון את הקירות, למשל בנייה של גג שטוח ולא גג רעפים, מיקום חלונות הבית לכוון דרום על מנת שהשמש בחורף תוכל לחדור ולחמם את המבנה. מי שיש לו בית פרטי, כדאי כי ישתמש בדשא סינתטי, היות ודשא טבעי זולל מים ונחשב אף הוא לבזבוז של אנרגיה מיותרת של המוצר הכי נדיר שנעלם מן העולם ויש לו חשיבות עליונה, היות וללא מים- אין חיים.

זווית אחורית של הבית בשכונת הגולף בקיסריה בארכיטקטורה ירוקה

נתוני העלויות של הבנייה הירוקה

על פי סקירה של נתוני עלויות הבנייה הירוקה על פי הבדיקה של נתונים אלה, בארץ ובעולם, נמצא, כי ההשקעה בבנייה הירוקה משתנה בהתאם לרמת ההסמכה של תקן הבנייה הירוקה. והוא מהווה בארץ, בין 1%-5% מהעלות הכוללת של הבנייה, הכוללת גם, משרדים, מגורים ובתי מלון.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ עם מלכה אדריכלים התקשרו 04-6263899