עקרונות של אדריכלות ועיצוב פנים בתים פרטיים

החלק הקדמי של בית יוקרתי מעוצב

האדריכלות בישראל התפתחה לאין שיעור, אנו רואים עיצובים מיוחדים של ווילות בסגנונות שונים בכל מיני שכונות בארץ. רבים אוהבים לתכנן את ביתם הפרטי על פי סגנונם ונעזרים עם משרדי אדריכלות, אשר מלווים את בעלי הבתים מהתכנון עד שלב המפתח. תכנון של בתים פרטיים, הפך לתחום חובה בכדי לעמוד בסטנדרטים החברתיים והתרבותיים של אדריכלות בתים פרטיים. אפילו כאשר משפצים בית פרטי שנקנה מיד שניה, לא מזמינים סתם קבלן שיפוצים, כי אם מעדיפים לתכנן ולעצב את הבית ככל שניתן, על מנת שייראה כחדש ואת זה ניתן לבצע רק באמצעות אדריכלות בתים פרטיים. אדריכל, מסוגל להלביש את החזון של בעלי הבית, הוא יוכל לייעץ ולתכנן בית שמתאים בסגנון לבעלי הבתים המעוניינים בבית בסגנון זה או אחר. עיצוב הבית ותכנונו, מתבצע ע”י אדריכל המתמחה גם בעיצוב פנים, אז מקבלים תכנון יסודי יותר שמתחשב בכל ההיבטים של הפרויקט. בהרבה מקרים זה מהווה אדגר לחברות המתמחות עם אדריכלות בתים פרטיים, כי הרבה יותר קשה לעצב מחדש בית ישן מאשר לתכנן בית מההתחלה.

הבריכה הגדולה והמפוארת בבית היוקרתי

בית לבן בעיצוב אדריכלי ייחודי

לחשוב על כל הפרטיים בפרויקט האדריכלות

יש לחשוב על כל הפרטים כאשר מתכננים בית. תכנון של בתים פרטיים באמצעות מומחים של אדריכלות לבתים פרטיים משתנה על פי התנאים הקיימים. האדריכל, יהיה חייב לקחת בחשבון את גודל המגרש עליו ייבנה הבית הפרטי, כמו אם הבית יהיה בעל קומה אחת או שתי קומות ואפילו בית שיכלול מרתף. תכנון חלוקת הבית יתחשב על פי צורתו כמו מיקום חכם של הפתחים שיכניסו אור ואוויר לבית, מה שיחסוך באנרגיה. מקסום השטח, הן מילות המפתח של משרדי אדריכלות. יצירת חלל מעניין עם חלונות במיקום הנכון, יהווה את ההתחלה של תכנון הבית. התכנון של בית שהוא דו משפחתי, יהיה שונה מתכנון של בית בודד, היות ובתים דו משפחתיים, חולקים קיר משותף שמותיר את הבית רק עם שלושה כיווני אוויר. על מנת שהחללים לא יהיו ללא חלונות האדריכל, יהיה חייב לתכנן בצורה מלבנית את החלונות ולמקם בצמוד לקיר רכיבים שאינם מצריכים חלונות כמו, מדרגות למשל. חשוב לבחור בקפידה את משרדי האדריכלות, בקשו לראות עבודות וטלפונים של לקוחות שכבר גרים בבתים אותם תכננו האדריכלים. גם המחיר יהיה גורם מהותי היות ובנייה או שיפוץ מחדש של בית, אינו דבר של מה בכך, מדובר בהוצאה מאוד גדולה ויש לשאול כמה משרדים העוסקים עם אדריכלות בתים פרטיים כמו לדוגמא משרד האדריכלים של ורד ומוטי מלכה, לפני שתחליטו איזה מהם יתאימו לכם מכל הבחינות.

אדריכלות של בית פרטי בישראל של מוטי מלכה

אדריכלים שיענו על צרכי הלקוחות

חשוב כי אדריכלים, יענו על צרכי הלקוחות שלהם, ניתן תמיד לייעץ ולקבל הדמיה של הבית שעמוד להיבנות. אם ישנה בעיה בתכנון הרצוי לבעל הבית שמעוניין לבנות או לשפץ מחדש בית פרטי, על האדריכלים להסביר מהם השיקולים שעל פי הם לא ניתן לבצע את העיצוב המבוקש. שינם סגנונות שונים של אדריכלות בתים פרטיים , כמו למשל סגנון מנימליסטי שמאופיין בעיצוב נקי ופשוט כמו כמות של פריטים מינימלית בחלל. ישנה אדריכלות בסגנון כפרי שמאופיינת בעיצוב חם, שימוש בעץ, עיצוב מיוחד של המבנה ורצפות העשויות מפרקט. האדריכלות בסגנון האקלקטי, נפוצה אף היא לאנשים המעוניינים בסגנון מיוחד שלא רואים בכל הבתים הפרטיים. הסגנון יכול להיות לקוח משני סגנונות של אדריכלות בתים, כמו המודרני והכפרי גם יחד, תוך שילוב האלמנטים בהתאמה מופתית. באדריכלות הישראלית וגם האירופאית, קיים דגש על תכנון חלל הסלון, המטבח ופינת האוכל.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ עם מלכה אדריכלים התקשרו 04-6263899