תכנון אדריכלי במרכז

בניה אדריכלית במרכז

בניית בית חדש מצריכה מכם הרבה עבודה עם מגוון של אנשי מקצוע. הקבלן תפקידו להיות אחראי על הבנייה בפועל, גם המהנדס שהוא זה שמאשר את התקינות של כל הבנייה ומחליט מה ניתן לעשות ומה אסור, קובע צבעים, מתקין פרגולות עוד ועוד. אך אחד המקצועות החשובים בכל הפרויקט הזה הוא האדריכל.

תפקיד האדריכל הוא להעניק באופן ממשי תמונה דמיונית של הלקוח ולהביא אותה לידי ביטוי בשטח. התכנון אמנם מתחיל על הדף, באמצעות הדמיה והמשך של תהליך מורכב ומאתגר. אדריכלים וגם אדריכליות יפקחו באופן תדיר על כל פרויקט שנמצא בחסותם, הם יבקרו באתרי הבנייה על מנת לבדוק שהכול מתנהל כפי שמשורטט בתוכנית שתוכננה מראש וששום דבר לא מפריע לחזון של הלקוחות שלהם להירקם לאט לאט ובבטחה.

בנייה אורבנית                                                                                                  

בנייה אורבנית היא בנייה בערים. בנייה שמטרתה להתכתב עם הנוף העירוני ולדעת כיצד לבנות בהתאם לאילוצי הסביבה של עיר. חלק מבנייה אורבנית היא תחזוק בתים ישנים בעיר; בנייה של מגדלים, בנייה של בתים פרטים באזור כרך, בנייה שהיא על גגות בתים, או השבחה וחידוש של מבנים, העמדתם בתקני הבנייה ובסטנדרט הגבוה ביותר. פעילותה של התחדשות ובנייה אורבנית מתמקדת בבניית דירות מגורים איכותיות ויוקרתיות, בנייה שמהווה משיכה וזרימה של חתך אוכלוסין ברמה סוציו אקונומית גבוהה. בבניה אורבנית קיים תמיד שילוב בין אלמנטים של הטבע עם העיצוב עירוני; גנים ציבוריים שמשתלבים עם בנייני מגורים וגורדי שחקים. יש התחשבות בכל האלמנטים שיש בעיר בצפיפות, בבניה שהיא לגובה, ובכל מה שמאפיין עיר לעומת בנייה בכפר או מושבה.

תכנון אדריכלי של מלכה אדריכלים במרכז

תכנון אדריכלי במרכז                                                                                      

תפקידו של אדריכל מעבר ליסודות העיצוב של הבנייה, היא לתכנן לפני הכל את היסודות ההנדסיים שנחוצים לעיצוב חלל כהלכה. אדריכל הוא האדם שיודע לקחת בחשבון את המגבלות הפיזיות והסביבתית ולערוך תכנון מוקפד ומדויק לבנייה של כל פרויקט במרכז.   אדריכל לא יתפשר על הסגנון ורצונותיו של הלקוח שלו והוא תמיד ימצא את הדרך המקורית להתאים בין הרצונות של הלקוחות שלו לבין האפשרויות הטכניות שעומדות ומוצבות בפניו. תכנון אדריכלי במרכז  כולל אילוצים ומגבלות בבנייה לגובה והאדריכל לוקח את כל אלו בחשבון, לדוגמא, במצב שבו הלקוח מעוניין לעצב בית בסגנון כפרי באזור עירוני, אזי לאדריכל יש את הכישורים ליצור את הרצון הזה ושיצא לפועל תוך כדי המגבלות של המקום שקיימים בשטח.

חלון גדול בתקרה עם חלונות גדולים בקירות בעיצוב פנים שמכניס הרבה אור לבית

תכנון של אדריכל מונע קשיים מאוחרים                                                                      

תפקידו של אדריכל הוא לשלוט על כל העבודות המורכבות והלא פשוטות, עבודות שמחייבות תאום של כמה בעלי מקצוע בו זמנית. אדריכל הוא זה שמסוגל לקחת בחשבון את כל האילוצים שקיימים בשיפוץ שמחייבים ידע נרחב באינסטלציה, נקודות חשמל, הריסה ובניית קיר. בעזרת הניסון הבקיא שלו הוא מצליח לעמוד בתקציב שנקצב ולדאוג לעבודה יעילה וחסכונית תוך כדי ניצול מלוא המשאבים ומניעת נזקים.

הדמייה אדריכלית לבית פרטי במרכז

חדשנות                                                                                                         

אדריכל הוא איש המקצוע שמעודכן בכל החידושים האחרונים שיש בשוק העיצוב והבנייה, גם בחומרים המגוונים שקיימים. תכנון אדריכלי בתל אביב ובכל עיר חייב לכלול בתוכו תכנון אורבני עם  כל האלמנטים של עיר ועדיין להתחשב ברצונותיהם של הלקוחות ובדרישות שלהם, ולהשיג את המטרה מול האילוצים הקיימים בשטח.